Tīrkultūra ir nevalstiska, bezpeļņas organizācija un aktīva, starpdisciplināra laikmetīgās kultūras platforma, kuras galvenais izteiksmes līdzeklis ir skaņa. Platformas mērķis ir veicināt Latvijas kultūras vides attīstību un tās sasaisti ar starptautisko laikmetīgās mūzikas, mākslas un kultūras kontekstu, sadarboties ar dažādu mākslas jomu pārstāvjiem un institūcijām Latvijā un ārvalstīs un producēt alternatīvas jaunākās mūzikas radio pārraides un koncertnotikumus, lai Latvijas publikai sniegtu bagātu laikmetīgās kultūras piedāvājumu.


Tīrkultūras redzamākā daļa ir skaņu mākslas un kultūras iknedēļas radiopārraide, kas kopš 2016. gada septembra klausāma Latvijas Radio Klasika (LR3) ēterā 4 reizes mēnesī, bet kopš 2020. gada marta kā autonoms skaņas medijs i-radio formātā klausāms 24 stundas diennaktī interneta vietnē www.tirkultura.net.


Tīrkultūra aizsākās 2015. gadā kā radiopārraide komercradio ēterā, kur gada laikā iemantoja ievērojamu klausītāju loku, veidota ar nolūku piedāvāt augstvērtīgu muzikālo saturu un sarunas ar mūsdienu kultūras personībām par būtisko un aktuālo. Taču ambīcija paturēt raidījuma izglītojošo aspektu nesaskanēja ar komercradio prioritātēm un ētera laiks beidzās. Šobrīd ir tapušas kopā skaitot 192 stundu garas pārraides, akcentējot aktualitātes Latvijas kultūrā un bijušas klausāmas ap 70 sarunas ar dažādām radošām personībām. 


Tīrkultūra tiecas būt inteliģentas mūzikas aizstāve, kā kontrasts pret masu piedāvājumu - tā nāk ar zināmu misijas apziņu akcentēt gaumes un smalkuma nozīmi. Tāpēc Tīrkultūra atskaņo alternatīvi laikmetīgo, bieži iepriekš nepopularizētu mūziku, pasniedzot to ar pienākošos uzmanību, lai tā tiktu apzināta un veidotu mūsu kultūras vidi bagātāku un patiesāku. Iknedēļas Tīrkultūras radio programma Radio Klasika ietvaros tiek veidota,  koncentrējoties ap tematiskām kultūras parādībām, dažādiem mākslas žanriem un idejām, un cenšoties atklāt, mūsuprāt, iedarbīgākos skaņu mākslas darbus, sākot no viduslaiku polifonijas un XX gadsimta minimālisma līdz pat spēcīgākajiem mūzikas māksliniekiem šodien. 


//


Tīrkultūra is an interdisciplinary contemporary culture platform working mainly through the medium of sound. Tīrkultura is a listener-powered, non-commercial, and non-profit online radio station, based in Riga, Latvia.


Tīrkultura started in 2015 as a radio show founded by fashion designer Rolands Pēterkops, sound artist Reinis Semēvics and musician, composer Jānis Šipkēvics. 


From March 2020 Tirkultura is also available as an independent and listener-supported 24/7 radio station, which means no ads or sponsored content.


Tīrkultura does not belong to any existing public radio networks, but you can hear us on LR3 weekly as a Tirkultūra radio show. Our streaming radio platform is available live, free of charge, over the web, 24/7.


You can tune-in anytime, and find unexpected sounds, curated mix-tapes, poetry readings, sound collages, curated interviews with 21st-century composers, artists, and personalities from contemporary art, field recordings, and live streams from Tirkultūra and our partner's events, etc. Tīrkultūra covers a broad spectrum of music genres - classical, electronic, spoken-word, soundscapes, contemporary, rap, ambient, rock, experimental, folk, drone.


Our mission is to enrich and inspire the development of culture in Latvia and showcase the art of sound in the context of contemporary art. 


Tirkultūra is also recognized as a producer of live visual sound sessions in the form of White Wall concert sessions presented at partnership venues in Latvia, as well as a biannual series of Unexpected Sources. Both events aim to merge visual art with the art of sound opening up the platform to local and international artists.
Rekvizīti: 

"TĪRKULTŪRA”, vienotais reģistrācijas Nr. 40008282172

Purvciema iela 29, LV-1035

Swedbank LV31HABA0551046160018